top of page
Пошук
  • Фото автораМарина Турівна

Виїзд 17-річних хлопців на навчання за кордон під час війни


чи випускають хлопців 17 років за кордон

У зв'язку з війною в Україні багатьох батьків турбує питання безпечного навчання їхніх дітей за кордоном. Особливо це стосується хлопців віком 16-17 років. У цій статті розглянемо актуальні правові аспекти виїзду неповнолітніх студентів за кордон, особливості мобілізації та інші важливі моменти, що стосуються навчання за кордоном під час війни.


Правила виїзду для неповнолітніх


Відповідно до ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності:

  • паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

  • супроводжуючої особи або нотаріально завіреного дозволу від батьків на виїзд (до 16 років);

  • документів, що підтверджують мету виїзду (запрошення на навчання);

  • для хлопців 16-17 років необхідно також мати приписне свідоцтво або інші документи, що підтверджують, що вони не підлягають мобілізації.


Відповідно до п. 4 "Правил перетинання державного кордону громадянами України", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.


За уточненням інформації, щодо перетину кордону звертайтесь за посиланням:


Мобілізація та призовний вік


Згідно з новим законом про мобілізацію, прийнятим Верховною Радою України у 2024 році, призовний вік знижено з 27 до 25 років, а мінімальний призовний вік залишається 18 років, і заборона на виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років. Це означає, що хлопці віком 16-17 років наразі не підлягають мобілізації. Однак, важливо відзначити, що новий закон дозволяє проходження базової військової підготовки до досягнення 24-річного віку.


Хлопцям, які ще не досягли 18 років і мають приписне та стоять на віськовому обліку, не треба звертатися по дозвіл або довідки у ТЦК для перетину кордону. Це підтверджує і Державна прикордонна служба України. Проте фіксуються поодинокі випадки, коли хлопців від 17 років не випускають за кордон, якщо нема приписного свідоцтва. Тобто хлопці від 16 років повинні мати приписне і знаходитися на військовому обліку, інакше можуть бути проблеми при перетині кордону.


Для хлопців, які досягли 17 років, важливо отримати приписне свідоцтво та стати на військовий облік. Це можна зробити в Україні до виїзду на навчання.


Якщо Вашій дитині 16 років чи можна стати на військовий облік?


Так, якщо Ваша дитина їде на навчання в 16 років, ви можете раніше звернутись до військкомату і стати на облік. Щоб потім дитина могла спокійно повертатись в Україну на канікули.


Як правильно перетинати кордон під час навчання?


Для студентів, які вже навчаються за кордоном і планують приїхати на канікули, обов’язково слід звернутися за консультацією до офіційних органів, які володіють актуальною інформацією щодо законодавства про мобілізацію в Україні.


Додаткові рекомендації


Для забезпечення безпечного навчання за кордоном, рекомендується:

  1. Оформити всі необхідні документи заздалегідь.

  2. Підтримувати зв'язок з українським консульством у країні навчання.

  3. Консультуватися з юристами щодо актуального стану законодавства та можливих змін.


УВАГА!


Варто зазначити, що з огляду на військовий стан в країні законодавство може змінюватися, і важливо слідкувати за актуальними правовими нормами.

Для отримання актуальної інформації та консультацій щодо навчання за кордоном звертайтесь до Платформи знань Глобус.

47 переглядів

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page