top of page

Гірничо-Металургійна Академія імені Станіслава Сташиця

Гірничо-Металургійна Академія в Кракові (Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie, Науково-технічний університет AGH-НТУ) – це сучасний університет, який бере активну участь у розбудові суспільства знань та створенні інноваційних технологій. Академія має сформовану позицію в країні та дедалі міцнішу позицію за кордоном. Досвідчений персонал, сучасні лабораторії, унікальний кампус і, перш за все, зв'язок між спільнотою AGH — це найбільші переваги.

гірничо-металургійна академія імені станіслава сташиця

Гірничо-Металургійна Академія імені Станіслава Сташиця у закордонних рейтингах

 • Номінант у “ARWU World Top 500 Candidates” (єдиний польський технічний ВНЗ, який потрапив до переліку університетів з перспективою подальшої участі у “Шанхайському рейтингу — 500 найкращих вищих навчальних закладів світу”).

 • Участь у рейтингах: “Times Higher Education World University Ranking 2018”, “National Taiwan University 2017”, “Global Ranking of Academic Subjects 2017” засвідчує високу якість викладання профільних напрямків у гірничо-металургійній галузі.

 • Перше місце в номінаціях від “University Ranking by Academic Performance 2017-2018”, “CWTS Leiden Ranking 2017”, “US News Best Global Universities 2018”. Друге місце у рейтингах від “Webometrics 2017”, “QS 2018: Quacquarelli Symonds — Emerging Europe and Central Asia”.

Широкий спектр освітніх програм

Освітня пропозиція включає майже 70 напрямків навчання, що проводяться на 17 факультетах. Університет також пропонує освіту в докторантурі, MBA TECH і приблизно 90 курсів для післядипломної освіти.

Інноваційні інфраструктурні рішення

Дослідження забезпечують понад 800 лабораторій, оснащених сучасним обладнанням. Розвиток наукових напрямків забезпечується завдяки численним інвестиціям, здійсненим за останнє десятиліття. Це будівництво унікальних у європейському масштабі об’єктів:

 • ІТ-центру,

 • Центру кераміки,

 • Академічного центру матеріалознавства та нанотехнологій,

 • Енергетичного центру,

 • корпусів кафедри телекомунікацій,

 • факультету буріння, нафти і газу,

 • факультет електротехніки, автоматики, інформатики та інженерної біомедицини,

 • факультет фізики та прикладної інформатики,

 • факультет гуманітарних наук,

 • факультет прикладної математики та вивчення іноземних мов.

 

Також в студентському містечку з’явився багатофункціональний спортивний зал і Студентський будівельний центр.
Студентське життя

Багато з випускників реалізують свої знання та вміння у відомих польських та іноземних компаніях, тому що саме в спеціалістах такого високого рівня, які окрім знань мають ще й досвід,  зацікавлений сучасний ринок праці. Багато студентів розпочинають свою професійну діяльність вже під час навчання. На даний момент в університеті навчається близько 40 000 студентів під чуйним керівництвом більш ніж 4 000 досвідчених, фахових викладачів.

 

AGH–НТУ має свій кампус в центрі Кракова, сучасні комфортабельні гуртожитки для іноземних студентів, новітні лекційні аудиторії, більше 400 різних наукових лабораторій, декілька студентських кафе та барів. Є власний басейн, футбольне поле, баскетбольний та волейбольний майданчик, спортзал із тренажерами, тенісні корти, багато спортивних секцій.

Переваги та недоліки Краківської Гірничо-Металургійної Академії

 • Плюси: престижний європейський університет, цікаве навчання, різновид спеціальностей, кожен може знайти свій напрямок, багато пропозицій обміну навчання та практик, цікава студентська спільнота, мотивована для навчання.

 • Мінуси: складний вступ (іспит на перевірку знання польської мови, іспит предметний на деякі напрямки, великий конкурс на навчання, мала кількість місць для студентів з України. Тому до вступу необхідно підходити заздалегідь і серйозно.

 

Ознайомитися з навчальною пропозицією для студентів з України в Гірничо-Металургійній Академії в Кракові можна нижче, а також на офіційному сайті www.agh.edu.pl.

 

Університет пропонуює програми бакалаврату та магістратури в таких галузях: 

 • перший і другий цикл навчання,

 • дослідження в AGH проводяться стаціонарно або заочно.​

краківська гірничо-металургійна академія.jpg

Програми бакалавра Гірничо-Металургійної Академії в Кракові

 • Польською мовою: Автоматизація та робототехніка (EAIiIB); Промислова автоматизація та робототехніка (WIMiR); Кераміка (IMiC); Комп'ютерна фізика (FiIS); Кібербезпека (IEiT);Медична фізика (FiIS); Технічна фізика (FiIS); Геопросторова інформатика (GgiIŚ); Комп'ютерні науки та економетрика (C); ІТ та інтелектуальні системи (EAIiIB); Медична інформатика (EAIiIB); Соціальна інформатика (Н); Прикладна інформатика (FiIS); Технічні інформаційні технології (ImiP); Акустична інженерія (IMiR); Біомедична інженерія (EAIiIB); Гірниче машинобудування (ІліГЗ); Інженерія та аналіз даних (GgiOŚ); Екологічна інженерія та моніторинг (GgiIŚ); Інженерія та охорона навколишнього середовища (GgiOŚ); Управління інженерними та промисловими процесами (IliGZ); Інженерія навколишнього середовища (IliGZ); Інженерія матеріалів (IMIC); Інженерія машинобудування та матеріалів (IMiR); Мехатронна інженерія (IMiR);Інженерія металів (ImiIP); Інженерія кольорових металів (MN); Нафтогазова інженерія (WniG); Обчислювальна техніка (ImiIP); Інженерія промислових процесів (ImiIP); Виробництво та якість техніки (MN); Математика (MS); Машинобудування (ImiR); Механіка та машинобудування (ІміР); Мехатронна інженерія з англійською мовою навчання (ImiR); Мікро- та нанотехнології в біофізиці (FiIS); Мікроелектроніка в техніці та медицині (EAIiIB); Ревіталізація браунфілд територій (IliGZ); Хімічні технології (EiP+IMiC); Технології Індустрії 4.0 (O+EAIiIB); Телеінформатика (IeiT); Пластмаси та автомобільні технології (O); Будівництво; Технічна та ІТ освіта (ImiIP); Екологічні джерела енергії (GGiOŚ); Екодизайн та оцифровка матеріальних технологій (MN); Електроніка та телекомунікації (IeiT); Електроніка (IEiT); Електроніка та телекомунікації (IEiT); Енергія (EiP); Відновлювані джерела енергії та управління енергією (EiP); Геодезія і картографія (GgiIŚ); Геофізика (GgiOŚ); Геоінформатика (GgiOŚ); Геоінженерія та свердловинний видобуток (WNiG); Прикладна геологія (GGiOŚ); Геотуризм (GgiOŚ); Процеси автоматизованого проектування (O); Комп'ютерне проектування будівельних матеріалів (IMiC); Культурологія (H); Наноінженерія матеріалів (FiIS+IMiC); Сучасні паливні технології (EiP); Сучасні технології в криміналістиці (IEiT+H+IMiC); Соціологія (H); Менеджмент (Z); Управління та виробнича інженерія (Z).

 • Англійською мовою: Computer Physics (FiIS); Mechanical Engineering (IMiR); Mechatronic engineering with English as instruction language (ImiR); Electronics and Tele­communications (IEiT).​

Магістерські програми AGH

 • Польською мовою: Автоматизація та робототехніка (EAIiIB); Промислова автоматизація та робототехніка (WIMiR); Кераміка (IMiC); Будівельна хімія (IMiC); Хімія в криміналістиці (IMiC); Кібербезпека; Медична фізика (FiIS); Технічна фізика (FiIS); Комп'ютерні науки – машинне навчання та штучний інтелект (I); Інформатика – Наука про дані (I); Геопросторова інформатика (GgiIŚ); ІТ та інтелектуальні системи (EAIiIB); Соціальна інформатика (Н); Прикладна інформатика (FiIS); Технічні інформаційні технології (ImiP); Міжнародний менеджмент (Z); Акустична інженерія (ImiR); Техніка безпеки (IliGZ); Біомедична інженерія (EAIiIB); Гірниче машинобудування (ІліГЗ); Екологічна інженерія та моніторинг (GGiIŚ); Інженерія та охорона навколишнього середовища (GGiOŚ); Управління інженерними та промисловими процесами (ILiGZ); Інженерія навколишнього середовища (ILiGZ); Інженерія матеріалів (IMIC); Мехатронна інженерія (ImiR); Інженерія металів (IMiIP); Інженерія кольорових металів (MN); Нафтогазова інженерія (WNiG); Інженерія ливарного виробництва (O); Виробництво та якість техніки (MN); Математика (MS); Матеріали та технології для енергетики та авіації (О); Матеріали і технології кольорових металів (МН); Механіка та машинобудування (ІМіР); Мехатронна інженерія з англійською мовою навчання (IMiR); Металургія (IMiIP); Мікро- та нанотехнології в біофізиці (FiIS); Мікроелектроніка в техніці та медицині (EAIiIB); Дизайн та застосування сучасних матеріалів (MN); Ланцюжок вартості сировини (ILiGZ); Переробка та металургія (MN); Ревіталізація браунфілд територій (ILiGZ); Хімічна технологія (EiP+IMiC); Телеінформатика (IEiT); Транспорт в промисловості 4.0 (IMiR); Пластмаси та автомобільні технології (O);Технічна підтримка (ImiIP); Департамент екологічної енергетики (GGiOŚ); Теплова екологія (IMiIP); Електроніка та телекомунікації (IEiT); Електротехніка (EAIiIB); Енергія (EiP); Атомна енергія (EiP); Енергоменеджмент та енергоменеджмент (EiP); Енергія води (EiP); Енергетика та екологія (EiP); Геодезія і картографія (GGiIŚ); Геофізика (GgiOŚ); Геоінформатика (GGiOŚ); Геоінженерія та свердловинний видобуток (WNiG); Прикладна геологія (GGiOŚ); Геосередовище міста (GGiOŚ); Геотуризм (GGiOŚ); Процеси автоматизованого проектування (O); Культурологія (H); Наноінженерія матеріалів (FiIS+IMiC); Сучасні паливні технології (EiP); Менеджмент (Z);Управління та виробнича інженерія (Z); Зміна клімату – запобігання та адаптація (GGiIŚ).

 • Англійською мовою: Energy and Environmental Engineering (EiP); Mechatronic engineering with English as instruction language (IMiR); Modern Materials Design And Application (MN); International Management (Z); Raw Materials Value Chain (IliGZ).​

Тривалість навчання у Металургійній Академії в Кракові

Перший цикл навчання:

 • Інженерні спеціальності – 7 семестрів;

 • Ступінь бакалавра – 6 семестрів.

Другий цикл навчання:

 • Ступінь магістра інженерії (від 3 до 5 семестрів, залежно від навчальної програми, рівня та профілю).

 • Магістратура (від 4 до 5 семестрів).

AGH1.jpg

Вартість навчання у Краківській Гірничо-Металургійній Академії

 • Бакалавр – від 2600 – 3500 євро/ рік навчання ( оплата по семестрам).

 • Магістратура – від 2600 – 4000 євро/ рік навчання ( оплата по семестрам).

 • Англомовні програми – від 3000 – 5000 євро/ рік.

 • Вартість проживання у гуртожитку – 100-120 євро/ на місяць.

 

Оплата за гуртожиток кожного місяця до 5 числа, період бронювання з 01.10-30.06. Якщо студент планує продовжити проживання, то має попередити не менш ніж за два місяці.​

Що потрібно для вступу до Металургійної Академії Сташиця

 1. Знання польської мови або англійської – рівень В2. Підготуйтеся до навчання в AGH з нашими курсами польської мови онлайн. Щоб записатися на курси, будь ласка, заповніть онлайн-форму на нашому веб-сайті або зв'яжіться з нами за допомогою електронної пошти чи телефону.

 2. Документи про закінчення 11 класів, або диплом бакалавра;

 3. Скласти іспит на підтвердження знання мови( реєстрація на іспит окрема і додатково оплачується).

 

Якщо ви прагнете здобути якісну освіту та стати затребуваним фахівцем на ринку праці, то Гірничо-Металургійна Академія імені Станіслава Сташиця саме для Вас!


А зі вступною кампанією ми допоможемо. Звертайтесь за професійною допомогою до Платформи знань Глобус, ми на зв’язку!​

bottom of page